امداد خودرو در ملایر همدان + خودرو بر در همدان – امدادگران ایران ۹۰۰۰۶۴۲۱

پرفروش ترین مدل پورشه در آمریکای شمالی بود، ۱ در اواسط سال  جایگاه اول را به دست آورد. از آن زمان، کاین و  به نوبت بیشترین فروش را داشته اند. در آلمان،  بیشتر از کاین و باکستر/کایمن فروخته می شود.

در می گفت که بین  میلیون دلار برای انتقال دفتر مرکزی خود امداد خودرو در ملایر همدان در آمریکای شمالی از سندی اسپرینگز، حومه آتلانتا، به آئروتروپلیس، آتلانتا، یک توسعه ترکیبی جدید در سایت فورد قدیمی هزینه خواهد کرد.

کارخانه هاپویل در کنار فرودگاه آتلانتا. این شرکت حدود  میلیون دلار مشوق اقتصادی دریافت خواهد کرد.

امداد خودرو در ملایر همدان

یک شرکت خودروسازی آلمانی مستقر در اشتوتگارت، بادن-وورتمبرگ، آلمان است که خودروهای اسپرت، امداد خودرو در همدان SUV و سدان با کارایی بالا تولید می کند. فولکس واگن AG مالک این شرکت است و پورشه اتوموبیل هلدینگ SE مالک سهام کنترل کننده فولکس واگن AG است.

خط تولید فعلی پورشه شامل است. امداد خودرو در ملایر همدان پورشه در سال  توسط فردیناند پورشه و آنتون پیچ تاسیس شد. دفتر اصلی در در وسط اشتوتگارت بود.

در ابتدا، این شرکت روی توسعه خودروها کار می کرد و مشاوره می داد، اما خودروهایی به نام خود نمی ساخت. دولت آلمان یکی از اولین کارهای خود را به شرکت جدید واگذار کرد: ساخت خودرو برای مردم، یعنی همان فولکس واگن است.

این منجر به فولکس واگن بیتل شد که یکی از محبوب ترین طرح های خودرویی است که تا کنون ساخته شده است. ورشه ۶۴ در سال  با قطعات فولکس واگن بیتل ساخته شد. نمونه اولیه تانک پورشه، را شکست داد.

امداد خودرو سایپا ملایر

پس از از دست دادن قرارداد با تایگر I، پورشه طرح خود را به یک ناوشکن تانک تبدیل کرد. در طول جنگ جهانی دوم، فولکس واگن را که نسخه نظامی فولکس واگن بیتل بود، امداد خودرو در ملایر همدان و را ساخت که توسط ارتش نیز استفاده می شد.

در مجموع  کوبل واگن و شویم واگن ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم، پورشه چندین برنامه برای تانک‌های سنگین انجام داد، اما هنشل و پسر هر دو قراردادی را که منجر به تایگر اول و ببر دوم شد، برنده شد.

شاسی ساخته شده توسط پورشه برای I به عنوان پایه ای برای نابودگر تانک مورد استفاده قرار گرفت، امداد خودرو در بوشهر بنابراین تمام این کار به هدر نرفت. در ماه های آخر جنگ، پورشه دو نمونه اولیه از تانک فوق سنگین را نیز ساخت.

فابیان مولر، نویسنده زندگینامه فردیناند پورشه، گفت که پورشه در طول جنگ هزاران نفر را مجبور به کار در کارخانه های خود کرد. کارگران همیشه لباس هایی می پوشیدند که حرف «پ» روی آن نوشته شده بود.

این به معنای “پورشه” نبود، بلکه “لهستان” بود. در پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵، انگلیسی ها کارخانه فولکس واگن در را تصرف کردند.

مکانیک سیار در ملایر

فردیناند شغل خود را به عنوان رئیس هیئت مدیره فولکس واگن از دست داد و یک سرگرد ارتش بریتانیا به نام ایوان هرست کارخانه را به دست گرفت. (مجله شرکت فولکس واگن در ولفسبورگ، آلمان، او را “سرگرد بریتانیایی که فولکس واگن را نجات داد” نامید.

فردیناند در ۱۵ دسامبر به دلیل جنایات جنگی دستگیر شد، امداد خودرو در ملایر همدان اما محاکمه نشد. فری پورشه، پسر فردیناند پورشه، در حالی که به مدت ۲۰ ماه در زندان بود، تصمیم گرفت ماشین خود را بسازد زیرا نتوانست ماشینی را که دوست دارد بخرد پیدا کند.

او همچنین تا آگوست ۱۹۴۷، زمانی که پدرش آزاد شد، مجبور شد شرکت را در برخی از سخت‌ترین دوران‌هایش رهبری کند. در یک کارخانه چوب بری کوچک در ، اتریش، اولین مدل های ۳۵۶ ساخته شد.

نمونه اولیه خودرو به دلالان خودرو آلمانی نشان داده شد و زمانی که تعداد پیش‌سفارش‌ها به تعداد معینی رسید، فری و لوئیز پورشه شروع به ساخت خودروها با بدنه آلومینیومی کردند. بسیاری از مردم ۳۵۶ را اولین پورشه می دانند. امداد خودرو در یزد زیرا این اولین خودرویی بود که این شرکت جوان فروخت.

پس از اینکه ۳۵۶ توسط دکتر اینگ توسط پدرش تصاحب شد. در اشتوتگارت در سال ۱۹۵۰، پورشه از یک شرکت در به نام درخواست کرد تا بدنه فولادی ۳۵۶ را بسازد. رویتر کاروسری پیش از این روی نمونه های اولیه فولکس واگن بیتل با این شرکت کار کرده بود.

امداد خودرو همدان

در سال ۱۹۵۲، پورشه یک کارخانه مونتاژ (در عرض خیابان رویتر کاروسری ساخت. جاده اصلی روبروی Werk 1، قدیمی ترین ساختمان پورشه، اکنون نام دارد. برای استفاده امداد خودرو در ملایر همدان در جاده در سال ۱۹۴۸ تصویب شد.

لوگوی پورشه برگرفته از نشان ایالت مردم آزاد وورتمبرگ در وایمار آلمان از سال ۱۹۱۸ تا ۱۹۳۳ است که پایتخت آن اشتوتگارت بود. از سال ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۲، بازوهای بوندسلند وورتمبرگ-هوهنزولرن یکسان بود. در این زمان، اشتوتگارت پایتخت بوندسلند مجاور وورتمبرگ-بادن بود.

بازوهای اشتوتگارت در وسط لوگو قرار دارند. این شرکت در اشتوتگارت مستقر بود. هنگامی که کلمات “پورشه” و “اشتوتگارت” به نمادهای هرالدیک اضافه می شوند، نشان سنتی نمی سازند زیرا نام آرمیگر و شهر زادگاهش هرگز روی سپر نوشته نمی شود.

پس از ادغام دولت آلمان غربی در سال ۱۹۴۹،  هر دو در سال ۱۹۵۲ بخشی از Bundesland فعلی بادن-وورتمبرگ شدند. فردیناند پورشه در ۳۰ ژانویه ۱۹۵۱ پس از عوارض ناشی از سکته درگذشت.

امداد خودرو نهاوند

این تنها چند ماه قبل از ساخته شدن بادن-وورتمبرگ بود. تحولات ۱۹۵۲ نمونه اولیه پورشه ۳۵۶ K/9-1 در آلمان پس از جنگ جهانی دوم، تهیه قطعات به سختی انجام می شد، بنابراین خودرو ۳۵۶ از قطعات فولکس واگن Bee استفاده می کرد.

تله اینها شامل جعبه موتور از موتور احتراق داخلی بیتل، گیربکس آن و چندین قسمت تعلیق بود. از سوی دیگر، ۳۵۶ در حین ساخت، سه مرحله توسعه A، B و C را پشت سر گذاشت و بیشتر امداد خودرو در ملایر همدان قطعات فولکس واگن برای قطعات پورشه تعویض شد.

با شروع در سال ۱۹۵۴، جعبه های موتور برای موتورهای ۳۵۶ به طور خاص برای ۳۵۶ ساخته شد. امداد خودرو الیگودرز پورشه از ابتدا به خاطر طراحی های موتور عقب با هوا خنک (مانند بیتل) معروف بوده است که در میان سایر شرکت های خودروسازی غیر معمول است اما خودروهایی با تعادل بسیار خوبی تولید می کند.

پورشه پس از موفقیت در مسابقات اتومبیل رانی با مدل‌هایی مانند ۵۵۰ Spyder و فهمیدن اینکه ۳۵۶ به یک طراحی مجدد نیاز دارد، ۹۱۱ را در سال ۱۹۶۴ روانه بازار کرد. موتور سیلندر “باکسر” فردیناند الکساندر پورشه، پسر بزرگ فری پورشه، مسئول تیم طراحی پوسته بدنه (F. A.) بود.

اروین کومندا که در آن زمان مسئول بخش طراحی بدنه بود، در مرحله طراحی ۹۱۱ مشکل داشت. F. A. Porsche گفت که کومندا بدون اجازه او تغییراتی در طراحی ایجاد کرده است.

امداد خودرو جوکار

فری پورشه که مسئولیت این شرکت را بر عهده داشت، نقاشی های پسرش را به شاسی ساز نزدیک رویتر برد. پورشه در نهایت فروشگاه رویتر (به اصطلاح Werk 2) را خرید. پس از آن، رویتر شرکتی را راه اندازی کرد که صندلی تولید می کرد.

آن شرکت اکنون نام دارد. دفتر طراحی به هر پروژه یک شماره به ترتیب داد (به عنوان مثال به شماره های نوع پورشه مراجعه کنید)، اما نام ۹۰۱ به ۹۱۱ تغییر یافت، زیرا پژو دارای علائم تجاری در تمام نام های “x0x” بود. ترتیب “صحیح” شماره گذاری برای مدل های مسابقه ای ۹۰۴، ۹۰۶، ۹۰۸ بود.

۹۱۱ اکنون شناخته شده ترین مدل پورشه است. در پیست مسابقه، رالی ها و جاده ها خوب عمل کرده است. هنوز هم ساخته می‌شود، اما پس از چندین نسل تغییر، مدل فعلی ۹۱۱ تنها از این نظر مشابه است که یک کوپه شش سیلندر با موتور عقب است و برخی از نشانه‌های ظاهری اولیه از اولین خودرو را دارد.

۹۱۲ نسخه ارزان تری از ۳۵۶ با همان بدنه اما یک موتور چهار سیلندر از ۳۵۶ بود. در سال ۱۹۷۲، شکل قانونی شرکت از امداد خودرو در ملایر همدان که یک مشارکت محدود بود، به که یک شرکت سهامی عام است تغییر کرد.

فری پورشه پس از اطلاع از سیاست سوئیچیرو هوندا “عدم حضور اعضای خانواده در شرکت” در هوندا، فکر کرد اندازه شرکتش برای “عملیات خانوادگی” خیلی بزرگ است.

شماره امداد خودرو

این منجر به ایجاد هیئت مدیره ای شد که از خانواده پورشه نبود و هیئت مدیره ای که بیشتر از اعضای خانواده تشکیل شده بود. با این تغییر، اکثر اعضای خانواده که تجارت را اداره می کردند.

از جمله F. A. Porsche و Ferdinand Pich رفتند. امداد خودرو در ملایر همدان شرکت طراحی خود به نام Porsche Design را راه اندازی کرد که به ساخت عینک های آفتابی منحصر به فرد، ساعت، مبلمان و بسیاری از اقلام لوکس دیگر معروف است.

فردیناند پیچ، که پسر لوئیز و برادرزاده فری بود، مسئولیت توسعه مکانیکی خودروهای تولیدی و مسابقه ای پورشه، مانند مدل های بسیار موفق ۹۱۱، ۹۰۸ و ۹۱۷ را بر عهده داشت.

او شرکت مهندسی خود را راه اندازی کرد و یک موتور دیزل پنج سیلندر برای مرسدس بنز ساخت. مدت کوتاهی پس از آن، او به آئودی نقل مکان کرد که قبلاً بخشی از فولکس واگن بود و اکنون یک زیرمجموعه است.

او راه خود را از طریق شرکت ادامه داد و در نهایت رئیس گروه فولکس واگن شد. ارنست فورمن که در بخش توسعه موتور شرکت کار می کرد، اولین مدیر اجرایی (مدیر عامل) بود. فورمن موتور موسوم به Fuhrmann را طراحی کرد که در ۳۵۶ Carrera و ۵۵۰ Spyder استفاده شد.

یدک کش خودرو ملایر

این خودرو به جای میل بادامک مرکزی دارای چهار میل بادامک بالای سر با میل بادامک مانند موتورهای سریالی مبتنی بر فولکس واگن بود. او قصد داشت ساخت ۹۱۱ را در دهه ۱۹۷۰ متوقف کند و آن را با ۹۲۸ که یک موتور V8 در جلو داشت جایگزین کند.

ما اکنون می دانیم که ۹۱۱ بسیار بیشتر از ۹۲۸ عمر کرد. در اوایل دهه ۱۹۸۰، یک مدیر آمریکایی به نام پیتر دبلیو شوتز مسئولیت فورمن را بر عهده گرفت. شوتز خود را از طرفداران حملات ۹۱۱ نامید.

سپس در سال ۱۹۸۸ آرنو بون که مدیر شرکت آلمانی کامپیوتر Nixdorf Computer AG بود، جایگزین او شد. Bohn مرتکب اشتباهات پرهزینه‌ای شد که بلافاصله پس از آن، همراه با مدیر توسعه، دکتر اولریش بز، که مسئول مدل Z1 BMW بود و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ مدیر عامل استون مارتین بود، اخراج شد.

پورشه ۹۱۱ (۹۶۴) هنگامی که در سال ۱۹۸۹ عرضه شد، اولین خودرویی بود که دارای گیربکس تیپترونیک و چهار چرخ متحرک پورشه بود. امداد خودرو در ملایر همدان در سال ۱۹۹۰، پورشه و تویوتا یادداشت تفاهمی برای یادگیری و استفاده از تکنیک‌های تولید ناب از ژاپن امضا کردند

شماره ایران خودرو ملایر

در سال ۲۰۰۴ گفته شد که تویوتا به پورشه در زمینه فناوری هیبریدی کمک می کند. پس از اخراج بون، هاینز برانیتزکی که مدت زیادی در پورشه کار کرده بود، به عنوان مدیرعامل موقت انتخاب شد.

برانیتزکی تا سال ۱۹۹۳ مسئولیت این شرکت را بر عهده داشت، زمانی که وندلین ویدکینگ تیبه عنوان مدیر عامل شرکت کنید ویدکینگ در زمانی که یک شرکت بزرگتر می توانست پورشه را تصاحب کند، رئیس هیئت مدیره شد.

در طول مدت طولانی خود در پورشه، Wiedeking آن را به یک تجارت بسیار کارآمد و موفق تبدیل کرد. فردیناند پیچ برادرزاده فردیناند پورشه است. او از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه فولکس واگن بود. از آن زمان، او رئیس هیئت نظارت فولکس واگن AG بوده است.

او هنوز ۱۲.۸ درصد از سهام پورشه SE را در اختیار دارد که او را پس از پسر عمویش F. A. Porsche که ۱۳.۶ درصد از سهام را در اختیار داشت، دومین سهامدار بزرگ انفرادی است.

هنگامی که پورشه کاین را در سال ۲۰۰۲ عرضه کرد، امداد خودرو در ملایر همدان آنها همچنین یک کارخانه جدید در لایپزیگ، زاکسن افتتاح کردند که تقریباً نیمی از تولید سالانه پورشه را تشکیل می داد. در سال ۲۰۰۴، تولید ۴۵۶ کیلووات (۶۲۰ اسب بخار، ۶۱۲ اسب بخار) Carrera GT در لایپزیگ آغاز شد

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.