امداد خودرو شهرکرد + نیسان یدک کش

نحوه بازسازی موتور خودرو

خواه برای دمیدن جان تازه ای به یک وسیله نقلیه رفت و آمد یا کار، یا برای سرگرمی در یک خودروی کلاسیک، موارد زیادی وجود دارد که در آن بازسازی موتور می تواند جایگزینی عالی برای جایگزینی آن باشد. به طور کلی، بازسازی یک موتور می تواند کار بزرگی باشد، اما کاری که با تحقیق، امداد خودرو شهرکرد برنامه ریزی و آماده سازی مناسب بسیار امکان پذیر است.

از آنجایی که سختی دقیق کاری مانند این می تواند بسته به مدل دقیق موتور بسیار متفاوت باشد، و تعداد انواع موتورهای مختلف بسیار زیاد است، ما بر روی چگونگی بازسازی یک موتور کلاسیک به سبک pushrod تمرکز خواهیم کرد. امداد خودرو در تهران طراحی میله از یک بلوک موتور به شکل “V” استفاده می کند.

میل بادامک را در بلوک قرار می دهد و از میله های فشار برای به کار انداختن سر سیلندرها استفاده می کند. این میله برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل قابلیت اطمینان، سادگی و دسترسی آسان به قطعات در مقایسه با سایر طرح های موتور، تا به امروز محبوب است. در این راهنمای گام به گام، به آنچه که یک بازسازی معمولی موتور مستلزم آن است، خواهیم پرداخت.

شماره امداد خودرو شهرکرد ۹۰۰۰۶۴۲۱

تحقیق و پیش نمایش روش حذف. قبل از شروع، مراحل حذف و بازسازی خودرو و موتور خاص خود را به طور کامل بررسی کنید و همه ابزارهای لازم برای کار را جمع آوری کنید. بیشتر موتورهای هشت سیلندر V8 طراحی‌های بسیار مشابهی دارند، با این حال همیشه ایده خوبی است که در مورد مشخصات خودرو یا موتوری که روی آن کار می‌کنید آگاه باشید.

در صورت لزوم، یک دفترچه راهنمای خدمات را خریداری کنید، یا آن را در اینترنت پیدا کنید، تا مراحل دقیق برای بازسازی کامل و با کیفیت دنبال شود. مرحله ۱: جلوی وسیله نقلیه را بالا ببرید. جلوی خودرو را از زمین بلند کرده و روی پایه های جک پایین بیاورید. ترمز دستی را تنظیم کنید و گیره چرخ ها را زیر چرخ های عقب قرار دهید.

روغن موتور را داخل تابه بریزید. درپوش های گلگیر را روی هر دو گلگیر قرار دهید و سپس روغن موتور و مایع خنک کننده را در تابه های تخلیه تخلیه کنید. برای تخلیه روغن و مایع خنک‌کننده در تابه‌های جداگانه احتیاط کنید، زیرا مخلوط شدن این دو با هم می‌تواند دفع صحیح و بازیافت را دشوارتر کند.

شماره تلفن امداد خودرو شهرکرد

هر پوشش پلاستیکی را بردارید. در حالی که مایعات در حال تخلیه هستند، هر یک از پوشش های پلاستیکی موتور و همچنین لوله های ورودی هوا یا محفظه های فیلتر را که باید قبل از بیرون آمدن موتور جدا شوند، ادامه دهید.

هر سخت‌افزاری را که جدا می‌کنید. امداد خودرو در شهرکرد در کیسه‌های ساندویچی قرار دهید و سپس با استفاده از نوار و نشانگر روی کیسه‌ها برچسب بزنید تا هیچ سخت‌افزاری گم نشود یا در حین مونتاژ مجدد باقی نماند. پس از تخلیه مایعات و برداشتن روکش ها، اقدام به خارج کردن رادیاتور از خودرو کنید.

براکت های رادیاتور را بردارید، شیلنگ های بالا و پایین رادیاتور و همچنین هر گونه خطوط انتقال را در صورت لزوم باز کنید و سپس رادیاتور را از خودرو خارج کنید.

امداد خودرو سایپا شهرکرد

برداشتن رادیاتور از آسیب احتمالی آن در هنگام بلند شدن موتور از خودرو جلوگیری می کند. همچنین، این زمان را برای جدا کردن شیلنگ های بخاری که به دیوار آتش می رود اختصاص دهید، اکثر وسایل نقلیه معمولاً دو عدد از آنها را دارند که باید جدا شوند. در مرحله بعد، باتری و سپس تمام دسته ها و کانکتورهای مختلف موتور را جدا کنید.

از چراغ قوه برای بررسی دقیق کل موتور، از جمله قسمت زیرین و نزدیک دیوار آتش استفاده کنید تا مطمئن شوید که هیچ کانکتوری از دست نرفته است. همچنین به یاد داشته باشید که استارت را که در قسمت امداد خودرو شهرکرد زیرین موتور قرار دارد، جدا کنید. هنگامی که همه کانکتورهای برق از پریز جدا شدند، مهار را در کناری قرار دهید و از مسیر خارج شوید.

یک تشت تخلیه را زیر موتور قرار دهید تا روغن یا مایع خنک‌کننده باقیمانده که ممکن است هنگام جدا کردن این اجزا از موتور بیفتد، بگیرد. باز هم، مطمئن شوید که تمام سخت افزارها را برای سهولت در مونتاژ بعداً به طور مناسب ذخیره کرده و برچسب گذاری کنید.

شماره امداد خودرو ایران خودرو شهرکرد

منیفولدهای استارت و اگزوز را بردارید. در حالی که هارنس از مسیر خارج شده است، استارت خود را بردارید و منیفولدهای اگزوز موتور را از لوله های مربوطه خود و در صورت لزوم از سرسیلندر موتور باز کنید. برخی از موتورها را می توان با پیچ و مهره های منیفولدهای اگزوز جدا کرد، در حالی که برخی دیگر نیاز به حذف قطعی دارند.

اگر مطمئن نیستید به دفترچه راهنمای خدمات خود مراجعه کنید. در مرحله بعد، اگر وسیله نقلیه شما مجهز به تهویه مطبوع است، تسمه ها را بردارید و کمپرسور تهویه مطبوع را از موتور جدا کنید و آن را کنار بگذارید. در صورت امکان، خطوط تهویه مطبوع را به کمپرسور متصل کنید، زیرا در صورت باز شدن سیستم، بعداً باید دوباره با مبرد پر شود.

امداد خودرو کرمان موتور شهرکرد

به جدا کردن موتور از محفظه زنگ گیربکس ادامه دهید. گیربکس را با جک پشتیبانی کنید، اگر گیره یا پایه‌ای وجود ندارد که آن را روی خودرو محکم کند، و سپس تمام پیچ‌های بدنه زنگ را بردارید.

در این مرحله بالابر موتور خود را روی موتور قرار دهید و زنجیرها را به صورت ایمن و مطمئن به موتور وصل کنید. برخی از موتورها دارای قلاب‌ها یا براکت‌هایی هستند که به طور خاص در جای خود قرار دارند تا بالابر موتور به آن قلاب شود.

در حالی که برخی دیگر از شما می‌خواهند که یک پیچ و مهره و واشر را از طریق یکی از حلقه‌های زنجیر بگذرانید.

امداد خودرو ایران خودرو شهرکرد

اگر پیچ را از میان یکی از حلقه های زنجیر عبور دهید، مطمئن شوید که پیچ از درجه بالایی برخوردار است و به اندازه کافی به سوراخ پیچ می خورد تا از شکستن یا آسیب دیدن رزوه ها مطمئن شوید. وزن موتور هنگامی که بالابر موتور به درستی روی موتور محکم شد و همه پیچ‌های گیربکس جدا شدند.

موتور را از پایه‌های موتور جدا کنید و در صورت امکان پایه‌های موتور را به خودرو متصل کنید. اکنون موتور باید آماده بیرون آمدن باشد. با دقت دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ کانکتور یا شیلنگ الکتریکی متصل نیست و تمام سخت افزارهای لازم برداشته شده است و سپس به بیرون آوردن موتور ادامه دهید.

امداد خودرو در شهرکرد

آن را به آرامی بیرون بیاورید و با احتیاط آن را بالا ببرید و از خودرو دور کنید. در صورت لزوم، از کسی بخواهید که در این مرحله به شما کمک کند، زیرا موتورها بسیار سنگین هستند و تلاش کردن و مانور دادن به تنهایی دشوار است. با برداشتن موتور، زمان نصب آن بر روی پایه موتور فرا رسیده است.

بالابر را روی پایه موتور خود قرار دهید و موتور را با استفاده از مهره، پیچ و مهره و واشر روی پایه محکم کنید. باز هم حتما از پیچ و مهره های درجه بالا استفاده کنید تا مطمئن شوید که زیر وزن موتور نشکند.

شماره امداد خودرو سایپا شهرکرد

هنگامی که موتور سوار شد، می توانیم جداسازی قطعات را شروع کنیم. با برداشتن تمام تسمه ها و لوازم جانبی موتور در صورتی که قبلاً جدا نشده اند، شروع کنید.

توزیع کننده و سیم ها، قرقره میل لنگ، پمپ روغن، پمپ آب، دینام، پمپ فرمان برقی و سایر لوازم جانبی یا قرقره هایی که ممکن است وجود داشته باشد را بردارید. به خاطر داشته باشید که تمام سخت افزارها و قطعاتی را که جدا می کنید به درستی ذخیره و برچسب گذاری کنید تا بعداً مونتاژ مجدد را تسهیل کنید.

هنگامی که موتور خالی شد، به برداشتن منیفولد ورودی، سینی روغن، پوشش زمان بندی، فلکس پلیت یا فلایویل، پوشش موتور عقب و درپوش سوپاپ ها از موتور ادامه دهید.

یدک کش نیسان در شهرکرد

آیا تازه موتور خود را بازسازی کرده اید و سرتان درد می کند؟ یا شاید شما می خواهید قبل از انجام چنین تلاشی ایمن باشید و تا آنجا که ممکن است یاد بگیرید؟ ساخت موتور به دلیل کار دقیقی که لازم است، جای بسیار کمی برای خطا باقی می گذارد.

اغلب اوقات شانس دومی وجود ندارد، درخواست بخشش یا امیدواری که اشتباه مورد توجه قرار نگیرد. اشتباه کردن اغلب منجر به کار اضافی یا شکست فاجعه آمیز می شود که در آن همه چیز به انبوهی از قراضه ختم می شود.

ممکن است با گرم شدن بیش از حد به دلیل دمیده شدن واشر سر یا فقط اوج طولانی مدت گرما و اصطکاک شروع شود. در هر صورت، بازسازی موتور نیاز به زمان، صبر، بودجه و یک فضای کاری خوب و تمیز دارد.

خوشبختانه، اطلاعات موجود است و می تواند در زمان، پول و سردرد شما صرفه جویی کند. ما ۷ اشتباهی را که اغلب مرتکب می شوند و عمر بازسازی موتور شما را آسان تر می کنند گردآوری کرده ایم.

هزینه یدک کش شهرکرد

مانند هر پروژه پیچیده، هسته اصلی کار در جزئیات کوچک به خصوص در بازسازی موتور نهفته است. اندازه گیری دقیق برای اطمینان از اینکه در پایان روز، همه چیز با هم جمع می شود و یکپارچه کار می کند، بسیار مهم است.

وقتی صحبت از اندازه گیری می شود، همه چیز باید با دقت و دقت اندازه گیری شود. این شامل سیلندرها، میل لنگ، فاصله یاتاقان ها، شکاف های انتهای حلقه و غیره است.

روش مناسب برای انجام این کار این است که ابتدا تمام اجزاء را از نظر ترک، عیوب و سایش غیرعادی یا بیش از حد تمیز و بررسی کنید. پس از امداد خودرو شهرکرد این بررسی های اولیه، وقت آن است که به جلو حرکت کنید و سنج ها و میکرومترهای مختلف همراه با صبر را به نمایش بگذارید. برای بررسی مجدد نتایج، بیش از یک اندازه گیری لازم است.

چرا؟ اندازه‌گیری‌ها باید از بیش از یک نقطه یا زاویه انجام شوند، زیرا وجود سایش غیرعادی به طور قابل‌توجهی بر نتایج تأثیر می‌گذارد. نتیجه؟ ممکن است جزئیاتی در مورد مسائل مربوط به موتور که از قبل نمی دانستید بیابید و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه پروژه شما می شود.

به عنوان مثال سیلندرها، جایی که یک اندازه گیری ساده به شما می گوید که آیا نیاز به باز کردن یا لعاب زدایی دارید (با یک الگوی متقاطع زیبا) و فقط حلقه های جدید را قرار دهید. تفاوت این دو در این است که دومی ارزان ترین است.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *