امداد خودرو در اردبیل

نام زنجیر تایم (میل بادامک) را هم می دانید و می دانید که شبیه تسمه تایم است. این قطعه در گذشته در خودروهای سواری و کامیون های سنگین استفاده می شد و به مرور زمان جای خود را به تسمه تایم داد. اما برخلاف تصور رایج، زنجیر تایم یک فناوری قدیمی و بی فایده نیست، هنوز هم در بسیاری از خودروها از آن استفاده می شود.  در مطالب قبلی به تفصیل در مورد تسمه تایم، محل قرارگیری و عملکرد اصلی این قطعه پلاستیکی صحبت کرده بودیم، اما امروز به برادر بزرگ آن، سیستم زمان بندی و ویژگی های متفاوت این اتاق می پردازیم.

شماره امداد خودرو اردبیل 

در گذشته و حدود سالهای قبل از ۱۹۴۵ همه خودروها دارای زنجیر تایم بودند و زمان بندی موتور از این قطعات ساخته می شد. استفاده از این قطعات باعث افزایش صدای موتور و به اصطلاح موتور سنگین می شود. اما در استفاده از سیستم زمان بندی برای خودرو مشکلات و مشکلات مختلفی وجود دارد که برای راننده نیز مشکل ایجاد می کند.  در مواردی از این دست، همگی به جای زنجیر تایم فولادی، تسمه تایم پلاستیکی وارد شده و به دلیل سهولت استفاده بدون نیاز به روغن کاری، در تولید خودروها استفاده می‌شوند. در حال حاضر خودروهای بنزینی از یک چرخه چهار زمانه استفاده می کنند که شامل چهار مرحله مکش، فشرده سازی، کورس قدرت و کورس اگزوز است که به عنوان یک چرخه چهار زمانه عمل می کند. امداد خودرو در اردبیل در این چرخه، قطعاتی مانند میل بادامک و میل لنگ به طور مداوم در چرخش هستند که به آن روابط مکانیکی نیز می گویند.

امداد خودرو در اردبیل

امداد خودرو در اردبیل

امداد خودرو سایپا اردبیل 

به طور کلی زنجیر تایم در گذشته توسط تسمه تایم استفاده می شده است و این قطعه به دلیل طول عمر بالا مورد توجه بسیاری از شرکت های خودروسازی قرار گرفته است. تسمه تایم اغلب برای تعویض تسمه تایم هنگام تعویض زمان استفاده می شود و بسیاری از شرکت های خودروسازی از این مشکل حمایت می کنند. یکی از مهمترین مزایای زنجیر تایم هزینه ساخت پایین است و علاوه بر آن باعث کاهش وزن چرخ دنده تایم می شود. زمان بندی صحیح بین حرکت و چرخش میل بادامک، میل لنگ و میل سوپاپ، عملکرد اصلی سیستم زمان بندی است که به دلیل متریال فلزی با صدای زیادی همراه است. شکل این قسمت شبیه به طول دوچرخه است و دارای کشنده هایی هستند که آنها را نگه می دارد. این فشارها توسط فشار روغن موتور خودرو کنترل می شود و اگر روغن خودروی شما به سطح پایینی رسیده باشد نشان دهنده درست کار نکردن تایمرها است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در تولید تایمینگ، این قطعه با صدای کمتری در حین کار همراه است و بهینه سازی های انجام شده امداد خودرو در اردبیل در این راستا باعث شده تا بسیاری از خودروسازان از تولید کننده زنجیر تایم استفاده کنند. زنجیر تایم در حال حاضر در بسیاری از موتورسیکلت ها با قدرت ۲۲۰ اسب بخار تا گشتاور ۶۰ نیوتن متر و حجم ۲۰۰۰ سی سی استفاده می شود. همچنین از خودروهای گران قیمت با سرعت و قدرت بالا در خودروهای مسابقه ای استفاده می شود.

امداد خودرو اردبیل محمدی

 واضح ترین تفاوت بین Time Belt و Time Warp در مواد به کار رفته در آنهاست. تسمه تایم از فلز یا فولاد ساخته شده است در حالی که تسمه تایم از پلاستیک ساخته شده و مراحل مختلفی در تولید آن وجود دارد. در زیر، تفاوت های دیگر بین سری زمانی و سری زمانی را مورد بحث قرار می دهیم:

 • عمر مفید زنجیر تایم بسیار بیشتر از تسمه تایم است
 • مهر زمانی نسبت به زنجیره زمانی نویز کمتری دارد
 • شکستن زنجیر تایم به بسیاری از قطعات دیگر آسیب می رساند، اما اگر تسمه تایم آسیب ببیند، این قطعه در نهایت نیاز به تعویض دارد.
 • زنجیر تایم سرعت موتور بالاتری را نسبت به تسمه تایم انتقال می دهد
 • هزینه نگهداری زنجیر تایم کمتر و ارزانتر از تسمه تایم است
 • زمان زنیگر نیاز به روانکاوی و روانکاری مداوم داشت

امداد خودرو در اردبیل

امداد خودرو در اردبیل

مکانیک سیار اردبیل 

فولاد یا فولاد سخت شده دو نوع فلزی هستند که برای ساخت زنجیر تایم استفاده می شوند و مقاومت آنها در برابر آسیب نیز بسیار بالاست. اما اگر روانکاوی صحیح این قسمت از خودرو ادامه یابد و یا آسیب دیده و زنگ زده باشد، می تواند به سایر قسمت های خودرو آسیب برساند. تعویض سریع زنجیر تایم بهترین راه حل برای جلوگیری از آسیب بیشتر به خودروی شماست. زمان تعویض تسمه تایم برای خودروهایی که از این نوع تایم استفاده می کنند اغلب در دفترچه راهنمای آنها ذکر شده است، امداد خودرو در اردبیل اما بهتر است پس از طی مسافت ۴۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ مایلی، سیستم تایم خودرو خود را تغییر دهید.

امداد خودرو اردبیل سرچم

اولین چیزی که باعث پاره شدن اسب شد خرابی لامپ بود. بهتر است آنها را بشویید یا تعویض کنید. اگر مدار جرقه زنی خراب باشد، موتور خراب می شود، بنابراین بهتر است مدار احتراق، چکش برق و کابل سیستم جرقه زنی را بررسی کنید تا از تمیز و تمیزی تمام قسمت های سیستم اطمینان حاصل کنید. اگر در شیلنگ های تنفس نشتی وجود داشته باشد باعث پارگی موتور می شود، پس حتما تمام قطعات را به منیفولد وصل کنید. ماشینت خراب شده؟ شاید سوخت کافی نباشد یا با آب مخلوط شده باشد. در صورت لزوم تمیز کنید. یکی دیگر از دلایل خرابی ضربه زدن کاربراتور است، امداد خودرو در اردبیل بنابراین سوزن شناور را تمیز کنید. سطح آب را بررسی کنید. اگر سیستم اگزوز مسدود شود، ماشین می لرزد و پاره می شود. اگزوز را تنظیم کنید.

امداد خودرو خلخال

گاهی اوقات می توان موتور خودرو را روشن کرد و بدون هیچ مشکلی حرکت داد، اما وقتی می خواهید با سرعت ثابت حرکت کنید، موتور به طور نامنظم کار می کند و زمانی که به آن پارگی می گویند، می لرزد. در این حالت عملکرد موتور در زمان گرم و سرد بودن آن متفاوت است. بنابراین، اگر ماشین شما هنگام رانندگی پاره شد، دلایل آن به شرح زیر است:

۱- اگر ماشین شما کاربراتور داشته باشد، ممکن است سوراخ آن ثابت نشده باشد یا آسیب دیده باشد.

۲- موتور می تواند بسیار داغ باشد.

 ۳- تنظیم کننده فشار روغن می تواند در فشار کم کار کند.

۴- زمان اشتعال ممکن است نادرست باشد.

 ۵- ممکن است مشکلات اشتعال وجود داشته باشد.

۶- ممکن است کامپیوتری که ماشین را کنترل می کند مشکل داشته باشد.

 ۷- نشتی آب به دلیل کثیفی و گرفتگی فیلتر بنزین امداد خودرو در اردبیل شما یا اصطلاحاً فیلتر روغن است.

۸- مبدل گشتاور درگیر در جعبه ممکن است در زمان مناسب قفل نشود و یا از کار بیفتد.

 ۹- ممکن است در سیستم وکیوم نشتی وجود داشته باشد.

۱۰ – شیر EGR می تواند گیر کند.

 ۱۱- محورها ممکن است شل یا آسیب دیده باشند.

۱۲- انژکتورهای سوخت ممکن است کثیف باشند.

امداد خودرو در اردبیل

امداد خودرو در اردبیل

امداد خودرو سرعین

یکی از نشانه های خرابی سنسور MAP تکان خوردن و نامنظم بودن سرعت موتور هنگام اعمال یا برداشتن پدال گاز است. این حالت زمانی رخ می دهد که ECU خودرو اطلاعات صحیحی را از سنسور MAP دریافت نمی کند و نمی تواند موقعیت دقیق دریچه ورودی هوا را در موتور تنظیم و کنترل کند. این امر باعث می شود که ECU تنها در زمانی که موتور خودرو به هوای بیشتری نیاز دارد، دریچه ورودی هوا را ببندد و از ورود هوا به داخل موتور جلوگیری می کند. این زمانی است که ماشین شروع به پارگی می کند و موتور می لرزد. همچنین اگر ماشین شما تپه ها را می شکند و می پیچد، امداد خودرو در اردبیل این به دلیل خرابی سنسور سرعت ماشین است. شکی نیست که این قطعه عملکرد مهم و مهمی را انجام می دهد، اما در صورت داشتن هر گونه مشکلی بر عملکرد خودرو تأثیر منفی می گذارد، مانند توقف ناگهانی، توقف خودرو، نوسان، مقدار سرعت بدون نمایشگر و … است.

خدمات مجموعه امداد گران ایران به صورت زیر است:

 • امداد خودرو در اردبیل
 • شماره امداد خودرو اردبیل 
 • امداد خودرو سایپا اردبیل 
 • امداد خودرو اردبیل محمدی
 • مکانیک سیار اردبیل 
 • امداد خودرو اردبیل سرچم
 • امداد خودرو خلخال
 • آرتا امداد 
 • امداد خودرو سرعین

تمامی هزینه های های جاری در این زمینه بسته به میزان حمل و نقل ومسافت بین جاده ای دارد.

بله، امداد خودرو یکی از بهترین روش های یدک کشی در ایران می باشد.

تنها راه ارتباطی با امداد خودرو در اردبیل تماس با شماره ۹۰۰۰۶۴۲۱ است.