درباره دینام خودرو بیشتر بدانید

دینام که معمولاً به عنوان ژنراتور شناخته می شود، نقش مهمی را در خودرویی که برق تولید می کند بازی می کند. تمامی وسایل برقی موجود در خودرو مانند چراغ، ضبط خودرو، برف پاک کن و … برق خود را از دینام می گیرند. ژنراتور خودرو از یک پوسته فلزی، دو لنت، آرمیچر، بوش، کلکتور، فولی و چند تکه کربن تشکیل شده است و معمولاً توسط یک تسمه شکاف دار در مدار چرخان موتور در کنار موتور زیر پمپ هیدرولیک قرار می گیرد. در داخل دینام خودرو روتور که یکی از اجزای دینام خودرو است در میدان مغناطیسی می چرخد ​​و جریان الکتریکی تولید می کند. باید بدانید که هدف اصلی دینام تولید جریان مستقیم برای شارژ باتری خودرو و تامین انرژی الکتریکی خودرو است. برای خرابی و تعمیر دینام باید به امداد خودرو در شهرکرد مراجعه کنید.

امداد خودرو در شهرکرد

 

امداد خودرو در شهرکرد

مکان های تعویض خودرو  و مکانیک سیار شهرکرد 

در آینده به بررسی تک تک قطعات دینام خودرو خواهیم پرداخت.
استاتور: استاتور یا بالش از دو قسمت سیم پیچ و هسته تشکیل شده است.
روتور: قلب اصلی دینام که آرمیچر نیز نامیده می شود، حول محور خود در مرکز استاتور می چرخد. وظیفه روتور تولید انرژی مغناطیسی برای دینام خودرو است.
Aftamat: نام دیگر این رگولاتور است و وظیفه نظارت بر جریان ورودی به آمپرمتر را بر عهده دارد. در واقع ترانسفورماتور با کنترل جریان ورودی آرمیچر بر توان خروجی دینام تاثیر می گذارد. امداد خودرو در شهرکرد را باید بهتر بشناشید.
دیود: وظیفه هدایت جریان بین باتری و دینام را بر عهده دارد.
برف پاک کن: برف پاک کن های متعددی روی دینام خودرو نصب می شود تا تماس الکتریکی با موتور حفظ شود.
بهتر است هر بار که روغن موتور را تعویض می کنید، برای تست تسمه دینام وقت بگذارید. در خودروهای مدرن اثری از دینام وجود ندارد و قطعات پیشرفته تری به نام دینام جایگزین شده اند. دینام های قدیمی نمی توانند میزان جریان مورد نیاز خودروی شما را تولید کنند، نمی توانند باتری را به طور کامل در زمانی که موتور خودروی شما در حال اتمام است شارژ کنند، و زمانی که ماشین شما برای مدت طولانی ساکن است، می توانند تخلیه شوند. با دینامومتر دینام حل شد که تا حد زیادی مشکل شارژ باتری ماشین را برطرف کرد. امداد خودرو سامان شهرکرد  یکی از بهترین امدادگران در ایران است. در دینام های قدیمی یا جریان مستقیم، آهنرباها به بدنه دینام متصل می شدند و سیم پیچ های مولد جریان در میدان مغناطیسی حرکت می کردند، اما در دینام های رفت و برگشتی آهنربا می چرخد ​​و سیم پیچ های مولد جریان ثابت می شوند. به همین دلیل مشکل عدم توانایی دینام های رفت و برگشتی در کار با سرعت کم یا در موقعیت تا حد زیادی حل شده است.

خودروبر شهرکرد علائم خرابی دینام خودرو و بررسی علائم آن

شاید خیلی ها فکر کنند که جرقه الکتریکی خودرو از باتری ایجاد می شود، اما باید گفت که باتری فقط برای بازکردن خودرو و روشن شدن آن کار می کند و یا با خاموش شدن خودرو شعله برق می دهد. 🇧🇷 یکی دیگر از کاربردهای دینام خودرو شارژ کامل باتری است و برای استارت و روشن شدن خودرو، برق و انرژی لازم را به باتری می رساند. بنابراین اگر این قطعه مهم ایراد یا خرابی داشته باشد، تمامی قطعات متصل به چراغ نیز در کار خود دچار مشکل می شوند; همچنین ممکن است خرابی سایر قطعات باعث ایجاد مشکل در دینام خودرو شود; زیرا دینام خودرو به قطعات زیادی متصل است. امداد خودرو در شهرکرد بهترین ارائه دهنده خدمات تعمیر و خدمات در ایران است. یکی از اساسی ترین نشانه های خرابی دینام خودرو در پشت آمپلی فایر خودرو یافت می شود. هنگامی که یک چراغ کوچک که اغلب شبیه باتری به نظر می رسد روی داشبورد روشن می شود، نشان دهنده خرابی دینام است. البته اکثر دارندگان خودرو فکر می کنند که این چراغ به دلیل شارژ باتری روشن می شود اما می تواند نشانه خرابی دینام خودرو باشد. چراغ باتری شکل که در برخی خودروها به صورت ALT یا GEN نمایش داده می شود، به کامپیوتری متصل است که میزان جریان خروجی از دینام را بررسی می کند. در صورت روشن شدن این چراغ بهتر است به مکانیک خبره مراجعه کنید و این مشکل را به تاخیر نیندازید تا دیگر هزینه ای برای تعمیر خودرو نداشته باشید. امداد خودرو کوهرنگ تمامی خودرو شما را از صفر تا صد بازسازی می کند.

 

امداد خودرو در شهرکرد

 

امداد خودرو در شهرکرد

علل خرابی ژنراتور خودرو و امداد خودرو در شهرکرد

دلایل زیادی برای خرابی دینام خودرو وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:
از دست دادن یک مبدل کربن قابل تعویض می تواند مشکل را حل کند.
یاتاقان ها را در دو سر دینام یا خرابی آنها ثابت کنید.
فرسودگی سیم پیچ داخلی دینام، در این صورت نیاز به تعویض دینام است.
قطع شدن سیم پیچ دینام و اتصال آن به روتور در اثر حرارت.
خرابی دینام.
علائم خرابی دینام خودرو
پس از آشنایی مختصر با دینام خودرو و نحوه عملکرد آن، زمان آن فرا رسیده است که با نحوه تشخیص خرابی دینام خودرو آشنا شوید.
۱. بوی سوختن سیم یا لاستیک
بوی سوختگی سیم یا لاستیک ناشی از اصطکاک بین فولی و تسمه و گرم شدن ناشی از تسمه، نشانه خرابی دینام است. به یاد داشته باشید که دینام داغ خودرو ولتاژ بالایی تولید می کند و می تواند به سایر قطعات خودرو آسیب برساند. امداد خودرو بن به شما این امکان را می دهد تا ماشین شما از صفر بازسازی شود. جریان الکتریکی تولید شده توسط کلید توسط سیم های بلند و کوتاه منتقل می شود. هر گونه مشکل در سیم کشی یا اتصالات می تواند جریان کمی ایجاد کند یا جریان نداشته باشد. اگر مشکلی در سیم کشی و اتصالات وجود داشته باشد، گاهی دینام خودرو جریان بیشتری تولید می کند و چراغ ها برای رفع مشکل روشن تر می شوند. در این صورت سیم گرم شده نیز بو می دهد. امداد خودرو در شهرکرد و چهارمحال بختیاری تنها را تعمیر خودروهای فرسوده در ایران است.

شماره امداد خودرو 

شنیدن صدای جیغ نشان دهنده ایراد در دینام است
یکی از دلایل خرابی دینام، عدم هماهنگی قرقره دینام با تسمه یا فرسوده بوش ها و یاتاقان ها است. اگر اتصالات شل یا قطع شده اند، باید همه چیز را در مورد دینام خودرو بررسی کنید.
۳. شل شدن، پوسیدگی، سایش یا کشیده شدن تسمه ژنراتور
یکی دیگر از نشانه های خرابی دینام، فرسوده بودن تسمه تایم دینام خودرو است. بر اساس این مقاله، خودرو به صورت ناگهانی ایراد را نشان نمی دهد و سعی می کند ابتدا به راننده در مورد مشکل و خرابی هشدار دهد تا فرد در کمترین زمان ممکن خود را به تعمیرگاه برساند. مشکل خاصی نداره
هنگامی که به دنبال نشانه هایی از خرابی دینام هستید، می توانید تسمه شل یا پاره شده را نیز بررسی کنید تا تشخیص دهید که تسمه آسیب دیده است یا دینام خودرو به درستی کار نمی کند. جایگزین. زیرا علائم فوق می تواند در آینده خودرو را دچار مشکل کند. امداد خودرو در شهرکرد ماشین را از صفر برای شما تعمیر خواهد کرد.
یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید تا مطمئن شوید دینام ماشین شما به درستی کار می کند این است که تسمه خیلی سفت یا شل است که هر دو باعث خرابی موتور خودرو می شوند، این کار خود را به خوبی انجام می دهد.

امداد خودرو در شهرکرد

امداد خودرو در شهرکرد

 

چراغ هشدار و امداد خودرو در شهرکرد

چراغ هشدار خرابی دینام
چراغ هشدار خرابی دینام خودرو
زمانی که چراغ هشداری که بر روی صفحه کیلومتر شمار قرار می گیرد و معمولا به شکل باتری روشن می شود و کلمات ALT و GEN را نمایش می دهد، نشان دهنده ایراد در جریان الکتریکی خودرو همانطور که در بالا ذکر شد را نشان می دهد.
یک چراغ قوه به شکل باتری در پشت آمپلی فایر به کامپیوتری متصل است که ولتاژ خروجی دینام خودرو را بررسی می کند. اگر ولتاژ خروجی دینام خودرو بیشتر یا کمتر از محدوده تنظیم شده باشد، چراغی بر روی صفحه ابزار روشن می شود. وقتی مقدار ولتاژ به محدوده مشخص شده رسید، لامپ خاموش می شود. هنگامی که خرابی دینام خودرو در مراحل اولیه است، چراغ چشمک می زند و دوباره برای چند ثانیه روشن و خاموش می شود. گاهی اوقات فقط زمانی روشن می شود که دستگاه های الکتریکی مانند چراغ های جلو را روشن می کنید.

تمامی هزینه های های جاری در این زمینه بسته به میزان حمل و نقل ومسافت بین جاده ای دارد.

بله، امداد خودرو یکی از بهترین روش های یدک کشی در ایران می باشد.

تنها راه ارتباطی با امداد خودرو در شهرکرد تماس با شماره ۹۰۰۰۶۴۲۱ است.