سامانه هم آوا

معرفی سامانه هم آوا و مشکلاتی که دارد؟

دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان خود سامانه هم آوا را معرفی کرده است. سیستم هاما آوا دارای ویژگی های متعددی است که انجام کارهای مختلف را برای دانش آموزان ساده کرده است، اما دارای اشکالات و ایراداتی نیز می باشد.

علاوه بر این، آنها با سیستم Hamava ناآشنا هستند یا ممکن است به روش سجاد استفاده شوند. در این مقاله به مسائلی که دانشجویان با آن مواجه هستند و اینکه چگونه سیستم علمی کاربردی دانشگاهی ممکن است بهبود یابد، پرداخته ایم.

مسائل  سامانه هم آوا که بسیاری از کاربران با آن درگیر هستند؟

سامانه کامل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی سامانه هم آوا به آدرس  سامانه edu.uast.ac.ir می باشد. سیستم دانشگاه علمی کاربردی سابق با هم اوا جایگزین شده است.

پیش از این دانش آموزان از روش سجاد برای پیگیری امور خود استفاده می کردند. هنگامی که برای اولین بار از سیستم هم آوا استفاده می کنید، برای استفاده از امکانات این سایت باید لاگین و رمز عبور داشته باشید.

دانش آموزان پس از اتمام مراحل ثبت نام می توانند نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنند.

سیستم هاماوا دارای چالش هایی است

از طریق این سامانه قادر به تکمیل ثبت نام، پرداخت شهریه و انجام امور آموزشی از جمله انتخاب واحد دانشجو می باشد. این سیستم دانشجویان را قادر می سازد برای ثبت نام در دوره ها و همچنین دریافت کارت دانشجویی، ریز نمرات و گواهی ثبت نام اقدام کنند.

امکانات سیستم آموزشی کامل دانشگاه علمی کاربردی در ادامه به صورت جدولی آورده شده است.

راهنمای مطالعه: امداد خودرو در شیراز

ایرادات کلی سامانه هم آوا

سیستم هاماوا مانند سایر سیستم های قابل مقایسه دارای اشکالات و اشکالاتی است.

این سیستم ممکن است اغلب متوقف شود، یا ممکن است در نتیجه ارتقاء دچار مشکلاتی شود.

علاوه بر این، بسیاری از دانش آموزان چالش هایی دارند که ممکن است تنها با تماس با موسسه یا مراجعه حضوری حل شود.

ما برخی از متداول ترین مسائل و سوالات دانش آموزان را مرور کردیم.

لیست کلی ریز نمرات

«جایگاه تحصیلی» دانش آموز یکی از اجزای سیستم هم آوا است. می توانید به قسمت “امتیاز” دسترسی پیدا کرده و با کلیک بر روی این بخش آن را چاپ کنید.

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که سطح دسترسی ممکن است برای شما بسته باشد. در این صورت مدیر مرکز آموزشی از طریق منوی اصلی به این بخش دسترسی دارد و ممکن است آن را برای شما ببندد.

پورتال سامانه سجاد

قبل از سامانه هم اوا، دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی از سامانه سجاد برای تکمیل تکالیف خود استفاده می کردند. اکنون بسیاری از دانش آموزان این سوال را مطرح می کنند که آیا می توانند به استفاده از این روش ادامه دهند یا خیر.

اهمیت در اینجا این است که این سیستم با دانشجویان ورودی از سال ۱۹۹۰ و قبل از آن گره خورده است. این دانشجویان می توانند با استفاده از کد ملی به عنوان ورود به سیستم و کد ملی + شماره شناسه به عنوان رمز عبور به سامانه سجاد دسترسی داشته باشند.

دانشجویانی که انصراف می دهند، فارغ التحصیل می شوند یا بدهی مالی دارند، از پذیرش محروم می شوند و با خطا مواجه می شوند. در صورتی که به هر دلیلی به سامانه سجاد دسترسی ندارید، می توانید با حضور حضوری در دوره کار خود را تکمیل کنید.

من حساب و رمز عبور خود را فراموش کرده ام.

پس از ورود اولیه، دانش آموزان مجاز به تغییر رمز عبور خود خواهند بود. نام کاربری و رمز عبور خود را حتما به خاطر بسپارید. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، به صفحه ورود به سیستم Hamava رفته و از قابلیت بازیابی رمز عبور استفاده کنید.

اگر نتوانستید رمز عبور خود را بازیابی کنید یا به هر دلیلی نتوانستید به لاگین و رمز عبور خود دسترسی پیدا کنید، می توانید به تحصیلات دانشگاهی خود مراجعه کنید.

بخش انتخاب واحد

انتخاب واحد و اشیاء متصل به آن یکی از مواردی است که ممکن است از طریق سامانه هماوا قابل دسترسی باشد. دانش‌آموزان می‌توانند.

از سیستم Hamava برای انتخاب ماژول‌ها، حذف و اضافه کردن آنها و همچنین دیدن یا تغییر برنامه درسی خود استفاده کنند. شایان ذکر است که بسیاری از مسائل مربوط به انتخاب واحد ناشی از بدهی است. قبل از انتخاب واحد، وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید.

بسیاری از دانش آموزان در انتخاب واحد اشتباه می کنند. این اشتباهات عبارتند از: «ظرفیت کلاس پر است»، «تعارض زمان کلاس با کلاس دیگر»، «بررسی یک موضوع در بررسی موضوع دیگر اختلال ایجاد می‌کند» و «عدم برآورده کردن الزامات».

برای رفع این نگرانی ها باید با تحصیلات دانشگاهی خود همکاری کنید تا آنها بتوانند بر اساس برنامه تحصیلی تعیین شده مشکلات شما را حل کنند.

قسمت امتحانات

مسائل مربوط به آزمون به دو دسته دریافت کارت ورود به جلسه و زمان بندی امتحانات تقسیم می شود. ممکن است تقویم هفتگی دروس خود و همچنین زمان آزمون برای هر موضوع را در سایت شخصی خود مشاهده کنید.

اگر رشته مورد نظر شما در لیست نبود و یا در هنگام انتخاب واحد مشخص نشده است با واحد برنامه ریزی آموزش مهارتی سازمان مرکزی دانشگاه علمی کاربردی تماس بگیرید. قبل از ادامه با تحصیلات دانشگاهی خود تماس بگیرید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *